Bolimowski Park Krajobrazowy

Oddychaj pełną piersią, naturalnym, czystym powietrzem. Zanurz się w pięknie dzikiej natury, podziwiaj gatunki roślin, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Delektuj się zielenią, która koi, relaksuje, dodaje energii i sił. Wszystko to znajdziesz w Bolimowskim Parku Krajobrazowym, który zachwyca mieszkańców Mazowsza i turystów nie tylko z kraju. Jego piękno można podziwiać cały rok.

Raj dla fanów dwóch kółek

Twórcy Bolimowskiego Parku Narodowego nie zapomnieli również o rowerzystach. Dla nich dostępne są ścieżki zdrowia, dzięki którym mogą oddawać się pasji w otoczeniu relaksującej zieleni i korzystać z czystego powietrza. To wartość dodana, o którą trudno w naszym świecie. Park to miejsce dla każdego, kto pragnie ciszy, spokoju i wytchnienia.

Czyż można to przegapić?

Natura w zasięgu ręki

Park powstał oficjalnie w 1986 r. Dzięki temu udało się ocalić bezcenną naturę i bogactwo mazowieckich lasów. Ich urok oddano w ręce mieszkańców i turystów. Wszystko za sprawą wytyczonych szlaków, licznych ścieżek i tras, którymi można zagłębiać się nieprzebrane bogactwo natury w jej najbardziej pierwotnej postaci. Trasy dopasowane są do każdego. Turyści mogą wybrać krótkie szlaki, a ci bardziej wytrwali mają do przemierzenia ponad 50 km. To wyzwanie, ale warto się go podjąć.

Rezerwacja Apartamentów Skierniewice i Łowicz