Kościół Świętego Jakuba

Oto skierniewicka gratka dla miłośników sztuki sakralnej. We wnętrzach kościoła motywy bogatego baroku mieszają się z religijnym gotykiem, co tworzy zapierającą dech symbiozę. Sześć ołtarzy pozwala podziwiać misterną scenografię Ukrzyżowania Jezusa, Niepokalanego poczęcia NMP, Ucieczki do Egiptu oraz postacie Świętego Jakuba, Antoniego i Wojciecha.

Chór i nekropolia

W bogato zdobionym wnętrzu znalazło się miejsce nie tylko na 6 ołtarzy, ale także na dwa chóry, z których jeden znajduje się tuż za ołtarzem głównym, dzięki czemu uczestniczenie w uroczystościach jest niesamowitym przeżyciem. Natomiast w podziemiach kościoła tuż pod amboną znajdują się krypty, gdzie kiedyś chowano szlachtę, prymasów, arcybiskupów i prominentnych mieszczan.

Moc okręgu

Jednak to, co wprawia w zachwyt i zdumienie to kształt kościoła, który zbudowany został nie na tradycyjnym krzyżu, ale na planie koła z prostokątną wieżą zwróconą na zachód. To nietypowe ułożenie przyciąga uwagę już z zewnątrz, zachęcając przechodniów do odwiedzania i podziwiania.

Rezerwacja Apartamentów Skierniewice i Łowicz