Park miejski w Skierniewicach

Wycisz się i odpocznij po pracy w otoczeniu zieleni i śpiewu ptaków. Położony w samym sercu Skierniewic Park Miejski kusi urokliwymi uliczkami ze szpalerami drzew. Wiosną zachwyca bogactwem kolorów budzącej się natury, latem daje zbawienny cień, jesienią przyciąga feerią barw, a zimą śnieżną bielą.

Hektary urokliwych zakątków

Dzisiaj Park miejski w Skierniewicach zachęca do spacerów mieszkańców i turystów, którzy szukają ucieczki od zgiełku i ulicznego gwaru. Na 42 hektarach mieści się niezliczona liczba zakątków, które czekają, by korzystać z ich uroku. Ławeczki kuszą romantycznym wyglądem. Park to też miejsce spotkań i uroczystości miejskich, a sala koncertowa stwarza niezliczone możliwości do występów estradowych, konkursów i przedsięwzięć artystycznych.

Dotknąć historii

Park miejski w Skierniewicach pamięta rządy Władysława Jagiełły, gdyż pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z XIV wieku. Powstał wówczas jako ogród przy dworze arcybiskupów. Cegiełkę do jego wyglądu dołożył później Ignacy Krasicki, rozbudowując go i upiększając. Przez lata było to jednak miejsce zapomniane, jednak w 2014 r. przywrócono mu dawną świetność, urok i blask.

Rezerwacja Apartamentów Skierniewice i Łowicz